Aloe Vera
léčivá síla přírody

 

Úvodní strana  |   Rostlina  |  Účinky  |   Produkty  |  Poradenství a prodej   |   Kontakt

 

Gel z Aloe Vera obsahuje více než 200 významných složek, které jsou zkombinovány přírodou k dokonalé harmonii tak, že účinky přítomných komponentů jsou vlivem této harmonie umocňovány. Když byly prováděny pokusy oddělit některé složky gelu z Aloe Vera, samostatně ztrácely svoji unikátní potenci. Gel z Aloe Vera je charakteristický svojí kompatibilností a dokáže násobit účinky dalších komponentů, které jsou k ní přidány. Aloe Vera je známá také jako přírodní zvlhčovač pokožky, proto je nejvíce používána v kosmetickém průmyslu. Její příznivé hojivé účinky na popáleniny a trávicí soustavu jsou nejznámější na celém světě. Aloe dokáže znecitlivět tkáň a odstranit bolest i hluboko pod povrchem včetně kloubních a svalových bolestí.

Složení Aloe Vera je neobyčejně bohaté a zajímavé. Nabízíme přehled nejdůležitějších komponentů, které Aloe Vera obsahuje:
Vitaminy: A, B1, B2, B6, B12, C, E, kyselinu folovou (listovou) a nikotinovou - jsou nezbytné pro správnou činnost látkové výměny (metabolizmu). Minerály: Zvláště jsou cenné tzv. mikroelementy (stopové prvky), které se nacházejí v našem těle v malých množstvích, ale jsou velmi potřebné pro správný metabolizmus. Jedná se o mangan, měď, zinek, chrom. Z dalších minerálů obsahuje Aloe Vera také vápník, fosfor, železo, sodík, draslík, chlor. Aminokyseliny: známe jich 22, z nich 8 je nezbytných pro život. Všech těchto osm aminokyselin se v aloe vera nachází! Enzymy: jsou potřeba pro správný průběh látkové výměny. Z dalších substancí Aloe Vera je třeba zmínit ještě saponiny, antrachinony a lignin. A ještě jedna důležitá poznámka: gel z Aloe Vera účinkuje nejlépe vcelku, účinky jednotlivých komponentů jsou vzájemně synergicky umocňovány!

Jaké jsou hlavní účinky Aloe Vera?
1. očišťuje organizmus od zbytečných a škodlivých látek
2. má harmonizující účinek
3. zvyšuje schopnost snášet zvýšenou psychickou i fyzickou zátěž
4. zvyšuje obranyschopnost organismu (imunitu)
5. protialergicke účinky
6. protizánětlivé účinky
7. zprostředkovaně ničí bakterie, viry a plísně
8. tlumí a odstraňuje bolest
9. urychluje hojení ran a popálenin
10. snižuje krvácení

V současné hektické době pomáhá Aloe Vera ke stabilizaci našich nervových sil, má vyrovnávající a stabilizující účinek. Je skutečně pozoruhodné co vše dokáže Aloe a tak je potěšující, že její přirozenou sílu nyní můžeme plně využít v nových produktech při péči o náš organizmus i naši pokožku. Vynikající terapeutické účinky Aloe Vera jsou známé a odzkoušené již několik tisíciletí.

 
Péče o zdraví zvířat  |