Aloe Vera
rostlina - zázrak z pouště

 

Úvodní strana  |   Rostlina  |   Účinky  |   Produkty  |   Poradenství a prodej  |   Kontakt

 

Rostlina Aloe Vera působí velmi skromě a nenáročně. I když je dnes známo přes 300 druhů aloe, ne však každý z nich vykazuje speciální "zázračné" vlastnosti. Nejlepší účinky pro pokožku a lidský organismus přináší Aloe Vera Barbadensis Miller. Na první pohled rostlina sice připomíná kaktus, ve skutečnosti však patří k liliovitým rostlinám. Rostlina Aloe Vera Barbadensis Miller dorůstá výšky 60 cm a má cca 7 cm silný kmen s masitými, bílozelenými listy s ostny na okraji. Listy Aloe se sklízí ručně až po nejméně 4 letech pěstování, kdy list dosahuje šířky až 15 cm. Pro zpracování se používají pouze vnější listy.

Čistý gel z Aloe Vera pěstované na velkých farmách v zemích s extrémě horkým létem /Brazílie, Mexiko/, se získává následovně: zelená kůže listu se opatrně odstraní a zůstane vnitřní dužnatá část, která má rosolovitou konzistenci. Dužina se pečlivě lisuje a následně stáčí do nádob - jen tak je zaručena absolutní čistota produktu. Chlazené sudy se lodí nebo letadlem dopravují do Německa k dalšímu zpracování.

Pro naši potřebu vnitřního a vnějšího užívání se zpracovává pouze čerstvý Aloe Vera gel, který se nachází uvnitř listu. I když jsou pozoruhodné vlastnosti gelu z Aloe Vera stále předmětem zkoumání různých vědeckých pracovišť na celém světě, existuje již mnoho důkazů, že tento gel skutečně velice úspěšně a rychle hojí každodenní domácí poranění jako jsou popáleniny a říznutí, poštípání hmyzem, zažívací a střevní potíže, alergie a ekzémy. Gel konzumovaný jako nápoj je stimulující a posilující. Ženy (i muži) používají aloe v omlazovacích krémech, pleťových maskách, šamponech a jiných kosmetických přípravcích. Aloe Vera je vynikajícím prostředkem první pomoci.

 
Péče o zdraví zvířat  |